Oli palju keltide pühasi sümboleid.Number kolm oli ilmne paljudes nende pühades vaimsetes praktikais,näiteks kolm maailma:Üleilm (taevas), Lähisilm või Maa (maapind), AllIlm või Teispoolsus (meri).  
 
Põhja laiuskraadide südatalve päev on olnud oluline pidu läbi aegade. See on lühim päev aastas, kui päike on kõige väiksem ja nõrgem, See on pöördepunkt aastas.

Talvine pööripäev, täheldati 21. detsembril oli lühim päev aastas. Yule logi pärineb samuti iidsetest uskumustest. Keldi tseremooniaid hõlmab suur lõke, tervitamaks päikese tagasipöördumist. Yule logi, ehk lõke, põleb 12 tundi ja iga süütaja saab soovida ühe soovi. 
 
...Sest see tõenäoliselt oli siiski loomne rasv. Kristlastel oli tol ajal vaja oli leida viis, et õigustada nõidade tapmisi ning see oli üks viis kuidas nad seda tegid. Iidsed nõiad oleks hõõrunud salvi oma nahale ja heitnud tule ette maha, salv teadaolevalt muutuks nende nahal punaseks ja kiirgaks soojust. Nõiad oleks seega astraalselt reisinud Sabbatitele ja muudele nõidade salajastele koosolekutele. On teateid, et nõiad olid samas ka teadlikud oma füüsilises asukohas toimuvast...