...Kuigi väike nõid oskab tuult teha, müristada lasta, punast kivi nõmmelt minema nõiduda, vihma ja rahet välja kutsuda, mis ühele õigele nõiale sugugi raske töö pole, ei meeldi vanadele nõiamooridele, et ta inimestele lausa head tegema on hakanud. Ja mis kõige hullem, ta nõiub ka reedel. Walpurgi ööl Blocksbergi mäel saab selgust, kelle poole vaekauss kaldub....  
 

Nõiduslikud taimed


Lennusalvid

Lennusalvi hakati tavainimeste poolt nimetama hallutsinogeeniks, kui osa nõidu oli hukatud ja nende kodud läbi puistatud, siis omastas nii mõnigi puistaja sealt endale midagi müstilist ja huvipakkuvat. Esimesena kirjeldas salvi kui hallotsinogeeni Johannes Hartlieb aastal 1456. Salv ise sisaldab rasvhappeid ja eri taimeekstrakte, tavaliselt sh maavitsaliste perekonda kuuluvaid taimi, mis sisaldavad alkaloide atropiinile, hüostsüamiini ja skopolamiini.Taimede eeterlikud õlid on ekstraheeritud kuumutamise baasil. Need õlid on mürgised sissevõtmisel, sattudes nahale, alkaloidid imenduvad aeglasemalt. Tüüpilised salvi koostisosad on Tsuuga (Conium spp.), Belladonna (Atropa belladonna) Käoking (Aconitum spp.) Ja Koerapöörirohi (Hyoscyamus niger), tavaliselt loomses rasvas.

Saatuslikusd Taimed ja Lendamis-salvidSügaval ühiskondade ajaloos peitub legend ... Lendamis-salvid viitavad allosale, et nõiad vanasti kasutasid Astraal rände. Sabbatid ja teised nõidade pidustused ei olnud kergesti kättesaadavad noil päevil. Ehkki mõned uskusid see kõik toimub meeltes, teised uskusid, et nõiad võisid lennata käesolevas ajas. Võib-olla olid mõned inimesed, kes tegelikult nägidki nõia Astraal keha mööda hõljumas? "Salv" koosneks teatud ravimtaimedest (mõned on loetletud allpool) ning mõningatest rasvadest,mõned vanad raamatud ütlevad nõiad kasutasid "laste rasva" kahtlemata kirjanike väljamõeldud metsik kujutlusvõime alustas seda. Sest see tõenäoliselt oli siiski loomne rasv. Kristlastel oli tol ajal vaja oli leida viis, et õigustada nõidade tapmisi ning see oli üks viis kuidas nad seda tegid. Iidsed nõiad oleks hõõrunud salvi oma nahale ja heitnud tule ette maha, salv teadaolevalt muutuks nende nahal punaseks ja kiirgaks soojust. Nõiad oleks seega astraalselt reisinud Sabbatitele ja muudele nõidade salajastele koosolekutele. On teateid, et nõiad olid samas ka teadlikud oma füüsilises asukohas toimuvast.
On üle 60 retsepti lennusalvidest ja kõik nad sisaldavad ühte või teist allpool loetletud taimedest
Karumustikas = Tuntud ka kui Belladonna, Karumustikas on atropiinide allikas! Seda saab kasutada väikese koguses ja sulfaadina näiteks silma tilgutades, mis leevendab valu, vähendab eritisi ja leevendab spasme. Suuremas koguses on aga seda kasutatud mürgitamiseks. On ka usutud, et Karumustikas oli kasutusel lennuväe saamiseks nõiajoogi läbi.
Maran = folkloori järgi kasutati seda lennujookides.
Must belladonna = oli tarvitusel neid, kes soovisid tulevikku ette näha.
Sõrmkübar = Paljud üldnimetusi mis selle taime puudutavad oma laadilt pole küll mürgised (Nõiakinnas, Surnukellukesed, Verised Sõrmed). Sõrmkübar kuulub Figwort perekonda (Scrophulariaceae) ja kogu taim on mürgine. See sisaldab erinevaid südameglükosiidide.
Tsuuga = Tsuuga (surmaputk) on äärmiselt mürgine peterselli sugulane. Tsuuga mahla saadi tillukestest valgetest õitest arvatavalt kasutati seda mehi impotendiks muutes. Väga vääriline palk kõigile pilastajatele ja vägistajatele. Taim oli koostisosa paljudes Nõiasalvides .... Vastavalt Saksa rahvapärimusele:Tsuuga alune oli koduks kärnkonnale, kes elas selle all ja imes selle mürki.
Kanep = Kanepit kasutati palju vanades loitsudes ja suitsudes. Ma ei arva, see taim on mürgine, ja usun, et see on üsna maagiline taim kui emasõite on suitsutatud.

Maaema andis meile selle taime omal põhjusel. Rääkimatamida saaksime teha kuid kui rääkida taimest kui tervikust koos kõigi tema osadega siis - me võiksime kogu maa rahva toita ja katta.
Mandrake = Mandrake = või Mandragore (Mandragora officinarum L.) arvati olevat potentsiaalselt surmav ürt et seda üldse töötada üles . Sel põhjusel äärmiselt ettevaatlikult kasutati, kogudes neid maagilsi juuri. Paljud inimesed uskusid, et mandrake karjatas vahel koristamise ajal ja kes seda kuulis, see suri. Mandarke juur meenutab fallost või inimese keha, ning seetõttu arvati, et selles on varjatud jõud. Mõnes Euroopa riigis oli juure omamine karistatav surmaga.Purustatud juur oli väidetavalt põhjustanud hallutsinatsioone millele järgneb surm-nagu trance ja uni. Juurele on ka süüks pandud, et see on põhjustanud hullumeelsust. Usutavasti kasutasid nõiad seda oma lennureisidel ja samuti oli taim võimas kaitse ja needuste tühistaja, seda aga ainult õige riituse ja loitsu abil.
Akaatsia: (Acacia senegal)= Meditatsioon, lõdvestus, kaitse, selgeltnägija pädevus.
Agrimoon: (Agrimonia Eupatoria)= negatiivse energia pagendamine, puhkus
Angeelika: (Angelica archangelica)= jumalused, veenus
BALM (sidrun) (Melissa officinalis)= emotsioonid, sõprus, tervendamine, armastus, edu
Loorber (Laurus nobilis)= selgeltnägemine, kaitse ja puhastus, prohvetlike unenägude esilekutsumine, inspiratsioon
Kummel: (Anthemis nobilis)= vaimne tervendamine ja taastamine, lõdvestus, uni, raha, armastus, puhastamine
Paiseleht: (Tussilago farfara)= saab kasutada suitsutamiste segudes, lõdvestus, armastus, tulevikunägemuse tööd
Damiana: (Turnera diffusa)= ennustamine, iha, armastus, kõik selgeltnägija toimimingud, tantra maagia, tulevikunägemuse tööd
Eeder: (Sambucus nigra)= selgeltnägemine, haldjatega ühenduse võtmine ja driaadid, eksortsism, tervendamine, kaitse, heaolu, uni
Silmarohi: (Euphrasia officinalis)= inspiratsioon, vaimsed võimed, Kõik selgeltnägijaväed, kaeveõõned
Neitsikummel: (Chrysanthemum parthenium )= editatsioon, lõdvestus, kaitse
Viiruk: (Boswellia thurifera)= puhastamine, eksortsismmeditatsioon, üldise tuju tõstmine, puhastamine,kaitse, vaimsus
Kuldvits: (Solidago odora)= ennustamine, raha
Viirpuu: (Crataegus Monogyna)= sündimused ja kasv, seksuaalmaagia, õnn
Luuderohi: (Hedera helix)= õnne köitmiseks, iseenda armastus ja truudus, tervendamine, kaitse.
Harilik kukesaba: (Lythrum salicaria)= rahu, kaitse
Saialill: (Calendula officinalis)= pühitsus, ennustamine ja juriidilised aspektid, prohvetlikud unenäod, kaitse, vaimsed võimed.
Kaer: (Avena sativa)= raha, õitseng eksuaalne maagia.
Unimagun (Opium) (Papaver somniferum)= viljakus, nähtamatus, armastus, õnn, raha, lõdvestus, tulevikunägemused, kaeveõõned.
Pihlakas: (Pyrus aucuparia)= tervendamine, hingede ellukutsumine, tuttavad, vaimsed juhendid ja elementide jõud, kaitse, selgeltnägijaväed, pädevus, edukus.


Pigimüts ehk tõrvalill: (Scutellaria lateriflora)= truudus, armastus, meditatsioon, rahu

Taimedega ravimine 
 
...Sest see tõenäoliselt oli siiski loomne rasv. Kristlastel oli tol ajal vaja oli leida viis, et õigustada nõidade tapmisi ning see oli üks viis kuidas nad seda tegid. Iidsed nõiad oleks hõõrunud salvi oma nahale ja heitnud tule ette maha, salv teadaolevalt muutuks nende nahal punaseks ja kiirgaks soojust. Nõiad oleks seega astraalselt reisinud Sabbatitele ja muudele nõidade salajastele koosolekutele. On teateid, et nõiad olid samas ka teadlikud oma füüsilises asukohas toimuvast...

Tagasi üles